Pénteken és szombaton alaposan megnőtt az egy négyzetméterre eső magyartanárok száma a Szatmárnémeti Református Gimnáziumban: az említett napokon ugyanis egy érdekesnek és fontosnak tetsző kurzuson vehettek részt a nevezett intézményben.
Szabó Thalmeiner Noémi, a Babeș-Bolyai Tudományegyetem szatmárnémeti kihelyezett tagozatán működő óvoda- és iskolapedagógiai szakának oktatója „Problémamegoldás és konfliktuskezelés az iskolában és az osztályban" elnevezéssel tartott továbbképzést a pedagógusoknak a LiterArt Magyartanári Egyesület és a Communitas Alapítvány támogatásával.
A képzésen szép számban jelentek meg pedagógusok, akik a nyolc órás kurzuson elsajátíthatták, miként kell viszonyulniuk bizonyos konfliktusokhoz és hogyan ajánlatos kialakítani a gyerekekkel illetve a kollégákkal szembeni viszonyt.
Az elméleti oktatás mellett a pedagógusok gyakorlati kérdésekkel is bombázták a képzés vezetőjét. Ezekből kiderült, hogy egy-egy iskolában illetve osztályban tulajdonképpen számtalan konfliktusforrás lappang: ilyen lehet a nemek vagy az etnikumok közötti ellentét, a romák okozta problémák illetve az irántuk tanúsított elutasító hozzáállás. Problémát okoz többet között a trágár beszédmód megfékezése és volt olyan osztályfőnök, akit az érdekelt, miként közvetíthetne hatékonyan kollégái és diákjai között.
Némileg meglepő problémát hozott felszínre az a politikai döntés is, amely az elmúlt időszakban alaposan átrajzolta az oktatási intézmények térképét: az iskola-összevonások következtében ugyanis nem csak a diákok között alakult ki feszültség, hanem sok esetben a tanárok is ellenségesen viszonyulnak egymáshoz.